SETI@home
Impulsai

Mūsų tolimi kaimynai mums gali ir nesiųsti gero, lygaus tono. Jie gali siųsti serijas impulsų su tarpais - taip ekonomiškiau būtų panaudojama energija. Visoms dažnių rezoliucijoms didesnėms ar lygioms 0,59 Hz SETI@home ekrano užsklanda ieško pasikartojančių impulsų ir spyglių trejukių.

Kad atrastų seriją pasikartojančių impulsų, SETI@home ekrano užsklanda pritaiko specialų tikrinimą, vadinamą „greituoju perlenkimų algoritmų“ {“fast folding algorithm”}. Kai procedūra aptinka rinkinuką pasikartojančių impulsų, ji pavaizduoja juos kartu su statistika, aprašančia radinį:

Impulso pavyzdys

„Stiprumas“ {power=1,78} mums pasako kiek impulsas yra stipresnis už triukšmą. „Periodas“ {period=0,0654} mums pasako kiek nutolę vienas nuo kito impulsai (matuojama sekundėmis). Kadangi tiek RT, tiek ir atsitiktinis triukšmas gali sugeneruoti impulsinį signalą, atsisijojimui mes nusistatėm minimalų slenkstį. Šis slenkstis apskaičiuojamas dinamiškai ir priklauso nuo periodo ir nuo duomenų perlenkimų skaičiaus. (matematikams dar pasakysim, kad tenka apversti funkciją, žinomą kaip „nepilnoji gama funkcija“). Impulso „pasisekimas“ {score=0,93} yra impulso amplitudės ir minėto slenksčio reikšmės santykis. Apie impulsus, kurių pasisekimas didesnis už 1, vos tik ekrano užsklanda atsiunčia rezultatus į Berkelį, mums raportuojama iškarto.

Techniškesnio SETI@home duomenų analizės aprašymo ieškokite straipsnyje SETI@home dangaus tyrimas {ten neversta}.

 
Grįžti į SETI@home puslapį {ten neversta}
Copyright ©2001 SETI@home
 
Grįžti atgal į indeksą
Lithuanian translation by mašaliukas aka sidabriniai vilkai.
No copyright. if you like to use the translation, please put link to my page too. Thank you.